වුහාන් නගරය නැවතත්  සංචාරකයින් ආකර්ෂණය කර ගැනීමේ උත්සාහයක.. – AusLanka TV – Australian News for the Sri Lankan community

වුහාන් නගරය නැවතත්  සංචාරකයින් ආකර්ෂණය කර ගැනීමේ උත්සාහයක..

වුහාන් නගරය නැවතත්  සංචාරකයින් ආකර්ෂණය කර ගැනීමේ උත්සාහයක..

වුහාන් නගරය නැවතත්  සංචාරකයින් ආකර්ෂණය කර ගැනීමේ උත්සාහයක..

COVID-19 වයිරසයේ මූලාරම්භය සනිටුහන් කරන​ චීනයේ  වුහාන් නගරය  එහි අලංකාරය අත්විඳීමට සංචාරකයින් ආකර්ෂණය කර ගැනීමේ උත්සාහයේ කොටසක් ලෙස නව ප්‍රවර්ධන වීඩියෝවක් එළිදක්වා තිබේ. වීඩියෝවේ මාතෘකාව “වුහාන්හිදී හමුවෙමු” ලෙස වේ.

වුහාන් සංස්කෘතික හා සංචාරක කාර්යාංශයේ සමාජ මාධ්‍ය වෙබ් අඩවියේ පළ කර ඇති මෙය, ෂැංඩු විල තෙත්බිම්වල ඇති පාවෙන වනාන්තරයේ සිට ආලෝකමත්  ඓතිහාසික කහ දොඹකර කුළුණ දක්වාත්, හොඳම දේ ඉස්මතු කරයි.

එය මුලින් නොවැම්බර් 13 වන දින චීන භාෂාවෙන් Visit Wuhan’s Weibo පිටුවේ  පළ කරන ලද අතර පසුව ෆේස්බුක් හි ඉංග්‍රීසියෙන් සමාන පණිවිඩයක් සමඟ බෙදා ගන්නා ලදී. කොරෝනා වයිරස් පුපුරා යාමේ මුල් කේන්ද්‍රය ලෙස වුහාන් ජනවාරි 23 සිට අප්‍රේල් 8 දක්වා දින 76 ක්  අගුලු දැමීමක් ක්‍රියාත්මක කළේය.  COVID-19 ආසාදන 50,000 කට වැඩි ප්‍රමාණයක් සහ මරණ 3,800 කට වඩා වාර්තා විය.

පසුව  ආසාදන අනුපාතය සැලකිය යුතු ලෙස මන්දගාමී වූවා පමණක් නොව – මැයි මාසයේ සිට මෙම නගරයේ  කිසිඳු කොරෝනා සිද්ධියක් වාර්තා වී නොමැත.  එය පුදුම සහගත ලෙස නගරයේ ඉල්ලුම  වැඩි කළේය. චීන සමාජ විද්‍යා සංචාරක පර්යේෂණ මධ්‍යස්ථානය සහ ටෙන්සෙන්ට් සංස්කෘතික හා සංචාරක කර්මාන්ත පර්යේෂණ මධ්‍යස්ථානය විසින් අප්‍රේල් මාසයේදී කරන ලද ඒකාබද්ධ අධ්‍යයනයකට අනුව, අර්බුදය පහව ගිය පසු චීන පුරවැසියන්ට සංචාරය කිරීමට අවශ්‍ය අංක 1 ගමනාන්තය වුහාන් ය. 

 
(7News)

COMMENTS