සනීපාරක්ෂක නිෂ්පාදන නොමිලේ නිපදවූ ලොව පළමු රට. – AusLanka TV – Australian News for the Sri Lankan community

සනීපාරක්ෂක නිෂ්පාදන නොමිලේ නිපදවූ ලොව පළමු රට.

සනීපාරක්ෂක නිෂ්පාදන නොමිලේ නිපදවූ ලොව පළමු රට.

සනීපාරක්ෂක නිෂ්පාදන නොමිලේ නිපදවූ ලොව පළමු රට.

සියලුම කාන්තාවන් හා ගැහැණු ළමයින් සඳහා සනීපාරක්ෂක තුවා  වැනි සනීපාරක්ෂක නිෂ්පාදන නොමිලේ නිපදවූ ලොව පළමු රට බවට ස්කොට්ලන්තය පත්ව තිබේ.

කාලානුරූපී නිෂ්පාදන සඳහා නොමිලේ ප්‍රවේශවීමේ නීතිමය අයිතියක් හඳුන්වා දෙන  ස්කොට්ලන්ත පාර්ලිමේන්තුව අඟහරුවාදා ඒකමතිකව සම්මත කරමින්  නීති සම්පාදනය කළේය. ස්කොට්ලන්ත රජයේ ඇස්තමේන්තු වලට අනුව, නව වැඩසටහන ක්‍රියාත්මක කිරීම සඳහා වාර්ෂිකව ඩොලර් මිලියන 24 ක් පමණ වැය වේ.  

ස්කොට්ලන්ත පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී මොනිකා ලෙනන් විසින් මෙම පනත් කෙටුම්පත ඉදිරිපත් කරන ලදී. මෙය ස්කොට්ලන්තයට සාඩම්බර දිනයක් වන අතර කාලානුරූපී නිෂ්පාදන සඳහා නොමිලේ විශ්වීය ප්‍රවේශයක් ලබා දීමට ලොවට ලබා දෙන වැදගත් පණිවිඩයක් බවත්  ලෙනන් නීති සම්මත කිරීමෙන් පසු සඳහන් කර ඇත.

ඡන්දයට පෙර අදහස් දක්වමින් ලෙනන් කියා සිටියේ ස්කොට්ලන්තය දරිද්‍රතා ඉතිහාසයක් ඇති කළ අවසාන රට නොවනු ඇති බවයි. නීති සම්පාදනය යනු ඔසප් වන සියලුම කාන්තාවන්ගේ සහ  ගැහැණු ළමයින්ගේ ගෞරවය  සුරක්ෂිත කිරීම සඳහා ලොව ප්‍රමුඛතම අවස්ථාවක් යැයි ඇය තවදුරටත් පැවසුවාය.

(7News)

 

COMMENTS