නිව් සවුත් වේල්ස් ප්‍රාන්තයේ හදිසි ගංවතුර තත්වයක්! ප්‍රදේශවාසීන්ට අනතුරු ඇඟවීම්! – AusLanka TV – Australian News for the Sri Lankan community

නිව් සවුත් වේල්ස් ප්‍රාන්තයේ හදිසි ගංවතුර තත්වයක්! ප්‍රදේශවාසීන්ට අනතුරු ඇඟවීම්!

නිව් සවුත් වේල්ස් ප්‍රාන්තයේ හදිසි ගංවතුර තත්වයක්! ප්‍රදේශවාසීන්ට අනතුරු ඇඟවීම්!

නිව් සවුත් වේල්ස් ප්‍රාන්තයේ පවතින දැඩි කාලගුණය නිසා හදිසි ගංවතුර තත්ත්වයක් ඇති වන බවට අනාවැකි පල කර ඇති අතර උතුරු මැද වෙරළේ සිට සිඩ්නි නගරයට දකුණින් Illawara දක්වා සුළං කුණාටු ඇති වන බැවින් නිව් සවුත් වේල්ස් වෙරළ තීරයේ ප්‍රදේශ කිහිපයකින්ම ජනතාවට වහාම ඉවත් වන​ ලෙසට නියෝග කර ඇත.

මේ අනුව​, NSW රාජ්‍ය හදිසි සේවය (SES) විසින් Taree, Dungog, Wingham, Port Macquarie, Cundletown, Lower Macleay, North Haven, Dunbogan, Laurieton, Macksville, North Macksville, Kings Point සහ Kempsey යන ප්‍රදේශයන්හි ජනතාවට ඉවත් කිරීමේ අනතුරු ඇඟවීම් ක්‍රියාත්මක කර ඇත​.

අධික වර්ෂාපතනය සහ සුළං ජීවිතයන්ට තර්ජනයක් විය හැකි බැවින් ඕස්ට්‍රේලියානු කාලගුණ විද්‍යා කාර්යාංශය (BOM) අනතුරු ඇඟවීමක් කර තිබේ.

අනාවැකි පල කර ඇති බලපෑමට ලක් වූ ප්‍රදේශ අතරට Hunter, metropolitan, Illawarra, southern tablelands, Australian Capital Territory and parts of mid-north coast, south coast, central tablelands, south-west slopes සහ​ Snowy Mountains දිස්ත්‍රික්ක ඇතුළත් වේ.

සිඩ්නි ඇතුළු සමහර වෙරළබඩ ප්‍රදේශවලට වර්ෂාව හේතුවෙන් හදිසි ගංවතුර අවදානමක් ඇති බව BOM අනතුරු අඟවා තිබේ.

 

COMMENTS