සිංගප්පූරුව සමඟ ජාත්‍යන්තර සංචාර ඇරඹීමට ඕස්ට්‍රේලියාව සැරසේ. – AusLanka TV – Australian News for the Sri Lankan community

සිංගප්පූරුව සමඟ ජාත්‍යන්තර සංචාර ඇරඹීමට ඕස්ට්‍රේලියාව සැරසේ.

සිංගප්පූරුව සමඟ ජාත්‍යන්තර සංචාර ඇරඹීමට ඕස්ට්‍රේලියාව සැරසේ.

සිංගප්පූරුව සමඟ සංචාරක බුබුලක් (travel bubble) නිර්මාණය කිරීමට ඕස්ට්‍රේලියානු රජය කටයුතු කිරීමත් සමඟ ඕස්ට්‍රේලියානුවන්ට බලාපොරොත්තු වූවාට වඩා ඉක්මනින් විදේශීය සංචාරයන් ආරම්භ කල හැකි බව සඳහන් වේ.

මේ පිළිබඳව​ ඕස්ට්‍රේලියානු වෙළඳ අමාත්‍ය ඩෑන් ටෙහාන් සහ රජයේ සේවා අමාත්‍ය ස්ටුවර්ට් රොබට් දැනටමත් සිංගප්පූරු රජයේ නිලධාරීන් සමඟ සාකච්ඡා කරමින් සිටින බව වාර්තා වේ. නවසීලන්තය ද ඉදිරියේදී මෙම සංචාරක බුබුලට එක් වීමට අපේක්‍ෂා කරන බව සඳහන් වේ.

නියෝජ්‍ය අගමැති මයිකල් මැකෝර්මාක් පැවසුවේ ජූලි මාසය වන විට මෙම සංචාරක බුබුල ක්‍රියාත්මක වනු ඇතැයි අපේක්ෂා කරන බවයි. කෙසේවෙතත්, ඔහු වැඩිදුරටත් පවසා සිටියේ මෙම සංචාරක බුබුල ක්‍රියාත්මක වන්නේ කොරෝනා එන්නත් ලබා දීමේ වැඩපිළිවෙල මත බවයි.

ඒ අනුව​, කොරෝනා එන්නත් ලබා ගත් බවට සාක්‍ෂි ඉදිරිපත් කල පසු ඕස්ට්‍රේලියානුවන්ට විදේශ කටයුතු දෙපාර්තමේන්තුවේ අවසරයක් නොමැතිව සිංගප්පූරුව බලා පිටත්ව යා හැකිය. ඒ හා සමානව, සිංගප්පූරු වැසියන්ට එන්නත් කිරීම පිළිබඳ සාක්ෂි සැපයිය හැකි නම්, සති දෙකක අනිවාර්ය හෝටල් නිරෝධායනයක් සම්පූර්ණ නොකර ඕස්ට්‍රේලියාවට යාමට ඉඩ දෙනු ඇත.

COMMENTS