ශ්‍රී ලාංකික බෞද්ධයින්ට පන්සල් යෑම අනිවාර්‍ය කල යුතුයි- අගමැති මහින්ද රාජපක්‍ෂ පවසයි. – AusLanka TV – Australian News for the Sri Lankan community

ශ්‍රී ලාංකික බෞද්ධයින්ට පන්සල් යෑම අනිවාර්‍ය කල යුතුයි- අගමැති මහින්ද රාජපක්‍ෂ පවසයි.

ශ්‍රී ලාංකික බෞද්ධයින්ට පන්සල් යෑම අනිවාර්‍ය කල යුතුයි- අගමැති මහින්ද රාජපක්‍ෂ පවසයි.

සතියකට දිනයක් හෝ අඩුම වශයෙන් පොහොයකට හෝ ශ්‍රී ලාංකික​ බෞද්ධයන් ලෙස පන්සල් යෑම අනිවාර්ය කළයුතු බව අග්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ ප්‍රකාශ කරයි.

අගමැතිවරයා මේ බව සඳහන් කළේ, පුත්තලම, මාදම්පේ ගල්මුරුව ශ්‍රී සුනන්දාරාම පිරිවෙන් විහාරස්ථානයේ රන්වැට සහිත අඩි 60ක් උසැති චෛත්‍යරාජයාණන් වහන්සේගේ කොත් වහන්සේ නිරාවරණය කිරීමේ අවස්ථාවට ඊයේ (14) එක්වෙමින්.

“අපේ තරුණ දූ දරුවන් ආගමික කටයුතුවලට දායක කරගනිමින් නොමග නොයන ලෙස වගබලා ගතයුතුයි. එසේ නොවුනොත් සිදුවන්නේ විශාල විනාශයක්, දරුවන් දහම්පාසල් යැවීම බෞද්ධ ජනතාවට අනිවාර්ය කළයුතුයි. අනෙකුත් ආගම්වල ඒ කටයුතු නිසිපරිදි සිදුවෙනවා. අද බෞද්ධයන් පන්සල් නොයන තැනකට පත්වෙලා. නමුත් අනිත් ආගම්වල ආනිවාර්යයෙන් ඉරිදා පල්ලි යනවා. බෞද්ධයන් ලෙස අපි සතියකට දිනයක් හෝ අඩුම වශයෙන් පොහොයකට හෝ පන්සල් යෑම අනිවාර්ය කළ යුතුයි. පන්සල සමග ඇති සබදතාව දරුවන් තුළ ඇති කළ යුතුයි. එසේ නොවුනොත් ගමත් පන්සලත් ඈත් වෙනවා. සමාජය නිවැරදි මගක ගෙනියන්න නම් ගමත් පන්සලත් එකට පවත්වාගෙන යා යුතුයි.”

COMMENTS