ඕස්ට්‍රේලියාවේ Facebook ප්‍රවෘත්ති තහනම ඉවත් කරයි! – AusLanka TV – Australian News for the Sri Lankan community

ඕස්ට්‍රේලියාවේ Facebook ප්‍රවෘත්ති තහනම ඉවත් කරයි!

ඕස්ට්‍රේලියාවේ Facebook ප්‍රවෘත්ති තහනම ඉවත් කරයි!

ඕස්ට්‍රේලියාවේ Facebook ප්‍රවෘත්ති තහනම ඉවත් කරයි!

ඕස්ට්‍රේලියාවේ ඕස්ට්‍රේලියාවේ දින 8 ක් පුරාවට පැවති Facebook ප්‍රවෘත්ති තහනම ෆේස්බුක් සමාගම අද අලුයම තීරණය කර තිබේ.

මේ අනුව​,  අද අලුයම 1 ට වන විට ඕස්ට්‍රේලියාවේ මිලියන 13 ක ෆේස්බුක් පරිශීලකයින්ට සමාජ මාධ්‍ය දැවැන්තයා සිය නව මාධ්‍ය කේතය සම්බන්ධයෙන් ෆෙඩරල් රජය සමඟ එකඟතාවකට පැමිණීමෙන් පසුව නැවත ඕස්ට්‍රේලියානුවන්ට තම ෆේස්බුක් ගිණුම් හරහා දේශීය පුවත් share කිරීමට සහ පල කිරීමට​​ හැකි වේ.

“ගූගල් සහ ෆේස්බුක් මෙම කේතය ක්‍රියාත්මක වීමට අකමැති බව පැවසීම සාධාරණය. නමුත් අද එය පවතින අතර එහි ප්‍රතිඵ​ලයක් ලෙස ඕස්ට්‍රේලියානු ප්‍රවෘත්ති මාධ්‍ය ව්‍යාපාර සඳහා අන්තර්ගතය සඳහා මුදල් ගෙවනු ඇති අතර පුවත්පත් කලාව මේ රටේ තිරසාර වනු ඇත” යනුවෙන් ෆ්‍රයිඩන්බර්ග්  පැවසීය.

COMMENTS