ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයන්ගේ වැටුප් 40% කින් අඩු කිරීමට යෝජනාවක්! – AusLanka TV – Australian News for the Sri Lankan community

ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයන්ගේ වැටුප් 40% කින් අඩු කිරීමට යෝජනාවක්!

ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයන්ගේ වැටුප් 40% කින් අඩු කිරීමට යෝජනාවක්!

මෑතදී එංගලන්තයට එරෙහි ටෙස්ට් ක්‍රිකට් තරගමාලාවේ ව්‍යසනකාරී ක්‍රියාකාරිත්වය හේතුවෙන් ක්‍රීඩකයන්ගේ වැටුප් 40% කින් අඩු කිරීමට ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් බලධාරීන් සලකා බලමින් සිටින බව සන්ඩේ අයිලන්ඩ් පුවත්පතේ ප්‍රවෘත්ති වාර්තාවක දැක්වේ.

ක්‍රීඩා අමාත්‍ය නාමල් රාජපක්ෂ මහතා විසින් ක්‍රීඩකයින් සඳහා කාර්ය සාධනය මත පදනම් වූ දිරිගැන්වීමක් මෑතකදී යෝජනා කළද, වැටුප් කප්පාදු කිරීමේ මූලික යෝජනාවක් මණ්ඩලය තුළට පැමිණ ඇති බව ක්‍රිකට් ආරංචි මාර්ග උපුටා දක්වමින් සන්ඩේ අයිලන්ඩ් පුවත්පත වාර්තා කර ඇත.

ඒ අනුව, ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් කණ්ඩායමේ ඇමරිකානු ඩොලර් 120,000 ක් වටිනා වාර්ෂික කොන්ත්‍රාත්තුවක් ඇති ක්‍රීඩකයෙකුට මෙලෙස වැටුප් කප්පාදුවක් සිදු කලහොත් ලැබෙන්නේ ඇමරිකානු ඩොලර් 70,000 ක් පමණි.

COMMENTS