මේ වසරේ ශ්‍රී ලංකාවට වාහන ආනයනය කරයි ද නොකරයි ද​? – AusLanka TV – Australian News for the Sri Lankan community

මේ වසරේ ශ්‍රී ලංකාවට වාහන ආනයනය කරයි ද නොකරයි ද​?

මේ වසරේ ශ්‍රී ලංකාවට වාහන ආනයනය කරයි ද නොකරයි ද​?

මේ වසරේදී ද වාහන ආනයනය කිරීමක් සිදුනොකරන බව වාහන ආනයනකරුවන්ගේ සංගමයේ සභාපති සම්පත් මෙරින්චිගේ පවසනවා. ඔහු සඳහන් කලේ ශ්‍රී ලංකා රජය විසින් ආනයන සිමා කර තිබියදී පවා අමෙරිකානු ඩොලරයේ වටිනාකම ඉහළ යමින් පවතින බවයි.

එමෙන්ම ශ්‍රී ලංකාවේ පවතින වාහනවල මිල ගණන් ද අධික ලෙස ඉහළ ගොස් ඇති බව පවසන වාහන ආනයනකරුවන් ගේ සභාපතිවරයා පාරිභෝගිකයින් හටද රටේ පවතින තත්ත්වය අනුව ඊට මුහුණ දීමට සිදුව ඇති බව කියා සිටියා.

“රජය විසින් ආනයනය සීමා කර තිබියදී ද අමෙරිකානු ඩොලරයේ අගය වැඩිවෙමින් පවතිනවා. එයට හේතුව ඩොලරයේ හිඟවීම නිසා ඇතිවන තත්ත්වයක්. අපි අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධනට කියා සිටියා මේ වසරේදීත් වාහන ආනයනය කිරීම කොහෙත්ම සිදුකරන්න බැරිවේවි.” යැයි වාහන ආනයකරුවන්ගේ සංගමයේ සභාපති සම්පත් මෙරින්චිගේ ප්‍රකාශ කර සිටිනවා.

COMMENTS