අද දිනයේ නිව් සවුත් වේල්ස් ප්‍රාන්තයේ නව කොරෝනා රෝගීන් 7දෙනෙකු වාර්තා වීමත් සමඟ මුහුණු ආවරණ පැළඳීම අනිවාර්‍ය කිරීම​ ඇතුළු වෙනස් කල නීති මෙසේය​. – AusLanka TV – Australian News for the Sri Lankan community

අද දිනයේ නිව් සවුත් වේල්ස් ප්‍රාන්තයේ නව කොරෝනා රෝගීන් 7දෙනෙකු වාර්තා වීමත් සමඟ මුහුණු ආවරණ පැළඳීම අනිවාර්‍ය කිරීම​ ඇතුළු වෙනස් කල නීති මෙසේය​.

අද දිනයේ නිව් සවුත් වේල්ස් ප්‍රාන්තයේ නව කොරෝනා රෝගීන් 7දෙනෙකු වාර්තා වීමත් සමඟ මුහුණු ආවරණ පැළඳීම අනිවාර්‍ය කිරීම​ ඇතුළු වෙනස් කල නීති මෙසේය​.

අද දිනයේ නිව් සවුත් වේල්ස් ප්‍රාන්තයේ නව කොරෝනා රෝගීන් 7දෙනෙකු වාර්තා වීමත් සමඟ මුහුණු ආවරණ පැළඳීම අනිවාර්‍ය කිරීම​ ඇතුළු වෙනස් කල නීති මෙසේය​.

අද දින නව කොරෝනා රෝගීන් 7 දෙනෙකු වාර්තා වීමත් සමඟ ප්‍රවෘත්ති සාකච්ඡාවට සහභාගී වූ නිව් සවුත් වේල්ස් ප්‍රාන්ත අගමැති Gladys Berejiklian විසින් කොරෝනා නීති ගණනාවක් ප්‍රකාශයට පත් කළාය​.  සිඩ්නි හි ගෘහස්ථ පරිශ්‍රයන්හි අනිවාර්ය මුහුණු ආවරණ සහ උතුරු වෙරළ තීරයේ දකුණු කලාපයේ පවතින තත්වය ඉවත් කිරීම ඇතුළු කොරෝනා නීති සීමාවන් ගණනාවක් ඇය​ විසින් ප්‍රකාශයට පත් කර තිබේ.

ඒ අනුව​, අද​ රාත්‍රී 11:59 සිට Narrabeen Bridge හි දකුණින් වෙසෙන පදිංචිකරුවන් 180,000 දෙනා, සිඩ්නි, Wollongong, Central Coast සහ Nepean Blue Mountain යන ප්‍රදේශයන් හි පවතින​ විධිවිධාන වලට යටත් වේ.

මේ අතර, සිඩ්නි නුවර​ ගෘහස්ථ පරිශ්‍රයන් ගණනාවකට මුහුණු ආවරණ​ පැළඳීම අනිවාර්ය බව Berejiklian පැවසීය. අද​ මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට, සාප්පු යාමේදී, පොදු ප්‍රවාහන ස්ථාන වලදී, සිනමා ශාලා, පූජනීය ස්ථාන, හිසකෙස් හා රූපලාවණ්‍යාගාර වැනි ගෘහස්ථ විනෝදාස්වාද ස්ථානවල මුහුණු ආවරණ​ පැළඳිය යුතු අතර අවන්හල් සහ කැසිනෝ ශාලාවල සිටින සියලුම කාර්ය මණ්ඩලයට සහ සූදු සේවා භාවිතා කරන අයට මුහුණු ආවරණ​ පැළඳීම අනිවාර්ය වේ.

මෙම නීතිය උල්ලංඝනය කරන පුද්ගලයෙකුට​ ඩොලර් 200 ක දඩයක් නියම විය හැකි නමුත් සඳුදා දක්වා සහන කාලයක් ක්‍රියාත්මක වේ.

NSWHealth පැවසුවේ වයස අවුරුදු 12 ට අඩු ළමයින් මුහුණු ආවරණ පැළඳීම අනිවාර්‍ය නොවන බවයි.

තවද​, විවිධ ස්ථානයන්හි රැස්විය හැකි උපරිම පුද්ගලයින් ගණන පිළිබඳව ද දැනුම් දී තිබේ.

ඒ අනුව, යෝග්‍යතා මධ්‍යස්ථානයන් හි සහභාගී විය හැකි උපරිම පුද්ගලයින් ගණන 30 ක් ද​, පූජනීය ස්ථානවල උපරිම වශයෙන් පුද්ගලයින් 100 ක්, මංගල උත්සව සහ අවමංගල්‍ය කටයුතු 100 දෙනෙකුට සීමා කිරීම සහ එළිමහන් ප්‍රසංග සහ අනෙකුත් එළිමහන් රැස්වීම් සඳහා 500 ක් ලෙස සීමාවන් පනවා ඇත​.

රාත්‍රී සමාජශාලාවලට තවදුරටත් අවසර නැත.

COMMENTS