වික්ටෝරියා ප්‍රාන්තයට ගිගුරුම් සහිත වැසි.. – AusLanka TV – Australian News for the Sri Lankan community

වික්ටෝරියා ප්‍රාන්තයට ගිගුරුම් සහිත වැසි..

වික්ටෝරියා ප්‍රාන්තයට ගිගුරුම් සහිත වැසි..

වික්ටෝරියා ප්‍රාන්තයට ගිගුරුම් සහිත වැසි..

අද දිනයේදී  වික්ටෝරියා ප්‍රාන්තයට ගිගුරුම් සහිත වැසි සහ තද සුළං  වලට මුහුණ දීමට සිදු වනු  ඇතැයි අපේක්ෂා කරන අතර බලධාරීන් නිවැසියන්ගෙන් ඉල්ලා සිටින්නේ ඔවුන්ගේ එළිමහන් සැලසුම් ගැන නැවත සිතා බලන ලෙසයි. පැයට කිලෝමීටර 110 ක් දක්වා වේගයෙන් හමන සුළං සහිත උතුරු හා උතුරු-බටහිර සුළං හේතුවෙන් මෙල්බර්න් සහ ප්‍රධාන කලාපීය මධ්‍යස්ථාන ඇතුළු වික්ටෝරියා හි බොහෝ ප්‍රදේශවලට තද වැසි සහ එයින් හානියක් සිදු විය හැකි බව  පුරෝකථනය කර ඇත.

“ඛේදජනක ලෙස මේ වසරේ ගස් හා අතු කඩා වැටීමෙන් පුද්ගලයින් තිදෙනෙකු මිය ගිය බව අපි දුටුවෙමු. එය නැවත සිදුවීම​ වළක්වා ගැනීමට අපි අනිවාර්යයෙන්ම බලාපොරොත්තු වෙමු” යැයි රජයේ හදිසි සේවා නියෝජ්‍ය ප්‍රධාන නිලධාරි ඇලිස්ටෙයාර් ඩ්‍රේටන් සිකුරාදා පැවසීය.

එළිමහන් ගෘහ භාණ්ඩ සුරක්ෂිත කිරීම සඳහා එළිමහන් භෝජනාගාර පිහිටුවන අයට ඔහු අනතුරු ඇඟවූයේ ඒවා තද සුළං නිසා  අනතුරුදායක විය හැකි බවට අනතුරු අඟවමිනි.

පිටත නම් ආරක්ෂිත ස්ථාන කරා ජනතාව ගමන් කරන ලෙසත්, විදුලි රැහැන්,  වැටී ඇති ගස් වලින් ඉවත්ව ආරක්ෂාකාරීව සිටින ලෙසත් මතක් කරනු ලැබීය. කාලගුණ විද්‍යා කාර්යාංශයේ ඩයනා ඊඩි පැවසුවේ දැඩි කාලගුණය ප්‍රාන්තයේ බටහිර දෙසින් වර්ධනය වන බවත් දිවා කාලය පුරා නැගෙනහිර දෙසට ක්‍රමයෙන් ගමන් කරන බවත්ය.

(7News)

COMMENTS