බංග්ලාදේශය ශ්‍රී ලංකාවක් නොවන බව අගමැතිනිය යළි කියයි

මේවනවිට මුළු ලෝකයම ආර්ථික ගැටලුවකට මුහුණ දී සිටින බව බංග්ලාදේශ අග්‍රාමාත්‍ය ෂෙයික් හසීනා පවසනවා.

ඉන්දීය මාධ්‍ය ආයතනයක් සමග පැවැති සම්මුඛ සාකච්ඡාවකට එක්වෙමින් අග්‍රාමාත්‍යවරිය සඳහන් කළේ බංග්ලාදේශය ද මුහුණ දී ඇත්තේ එවැනි අර්බුදකාරී තත්ත්වයට බවයි.

කෙසේවෙතත් බංග්ලාදේශයේ ආර්ථිකය තවමත් ඉතා ශක්තිමත් බවත්  කොරෝනා වසංගතයට මුහුණ දී සිටි ආර්ථිකය මේවනවිට යුක්රේන – රුසියා යුද්ධය හමුවේ එන බලපෑම්වලට මුහුණදෙමින් සිටින බවත් බංග්ලාදේශ අග්‍රාමාත්‍යවරිය සඳහන් කළා.

පවතින තත්ත්වය අනුව බංග්ලාදේශය ද ශ්‍රී ලංකාවක් වනු ඇතැයි ඇතැමුන් මත පළ කරන බවයි බංග්ලාදේශ අග්‍රාමාත්‍ය ෂෙයික් හසීනා පවසන්නේ.

එහෙත් එය කිසිසේත් සිදු නොවනු ඇති බවත්, සංවර්ධන සැලසුම්වලදී සහ ණය ලබාගැනීමේදී සිය රටට හිමිවන ප්‍රතිලාභය කුමක්ද? රටවැසියන්ට ප්‍රතිලාභ හිමිවන්නේ කෙසේද? යන්න සොයා බැලීමකින් තොරව කිසිඳු ව්‍යාපෘතියක් සඳහා මුදල් වෙන් නොකරන බව ද බංග්ලාදේශ අග්‍රාමාත්‍ය ෂෙයික් හසීනා පවසා ඇතැයි ඉන්දීය මාධ්‍ය වාර්තා කළා.

Today’s Top Stories 2024.04.18

පිහි ඇනුමට ලක්වූ බිෂොප්වරයාගෙන් විශේෂ ප්‍රකාශයක් බාලි වෙත යන සංචාරකයන්ට අනතුරු ඇඟවීමක් පිළිකාවකට ප්‍රතිකාරයක් අත්හදා බැලීම ඔස්ට්‍රේලියාවෙන් ඇරඹෙයි වැටුප් සමග වැඩියෙන් නිවාඩු ගැනීමට හැකි නව යෝජනාවක් ඩුබායි යන ගුවන් මගීන්ට විශේෂ දැනුම්දීමක්

Read More »

දේව මෙහෙය අතර පිහි ඇනුමට ලක්වූ බිෂොප්වරයාගෙන් පළමු වරට විශේෂ ප්‍රකාශයක්

අන්තර්ජාලය ඔස්සේ විකාශය වෙමින් තිබූ දේව මෙහෙය අතර තමාට පිහියෙන් අනිනු ලැබූ තරුණයාට සමාව දෙන බව මාරි එම්මානුවෙල් රදගුරුතුමා පවසනවා.

Read More »